21 Kasım 2013 Perşembe

Hapishaneden kaçış!!!

"Okullar çocuklar iyi öğrenebilsinler diye değil, öğretmenler rahat öğretsinler diye tasarlanmıştır. Çocukların konuşmaları, düşünceleri, duyguları ve hareketleri öğretmenleri rahatsız eder, dolayısıyla okullar cezaevleriyle benzer mimaride yapılırlar ki bütün bu şeyler ziyadesiyle yasaklanabilsin" demiş Tolstoy Amca. 

Ne oldu, şaşırdınız mı, inanmadınız mı, "çocuklarımızı elbette hapishaneye göndermeyiz" mi diyorsunuz; peki aralarında 100 cm'liklerin bile olduğu, nüfusunun tamamını(Öğretmenler hariç) çocukların oluşturduğu bir yerde böylesi yükseklikte bir duvar, üstüne tel örgü neyin nesi oluyor?

12 yıllık meslek hayatımdaki en güzel, en yeni, en çılgın, en özgür etkinliğim. Bahçe saatinde duvar boyuyoruz! Bu "tipsiz" duvara bile can verir bu rengarenk çocuklar!Ayıptır söylemesi bunu ben yaptım. 
Resim yeteneğimin anasınıfı seviyesinde gelişimini durduğunu söylemiş miydim :)4 yorum:

 1. Çok iyi fikir nerede bu okul.ama epey bi boya harcamanız gerekecek gibi görünüyor. Kolay gelsin yine de

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Kartanem, Ankara'da...

   Sil
 2. canım bizim bir faydamız olur mu bilmem ama bir kampanya yapalım
  duvarı rengarenk boyayalım :) yakın olan sana gelsin, uzak olan katkıda bulunsun
  boya fırça zaman kim hangisine katkı edebiliyorsa etsin sizin bahçenizi güzelleştirelim ne dersin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Nilgün, böylesi güzel bir teklife ne denir, süper süper süper olur! Bak bir umut oldu şimdi içimde :) Düşünmeniz, yazmanız, destek vermeniz yeter... İyi ki siz pozitif ve yardımsever insanlar hala varsınız!

   Sil

Reyhan Cadısı derler ki;