6 Ocak 2009 Salı

Deney dedik deney olduk

Bizim her günümüz bir koşturmaca, bir kıyamet; tutabilene, durdurabilene aşk olsun!
Bugün de öyle sıradan bir gün bizim için. İşte tek telaşımız yarın okulda olmayacağız, çocuklarla gezmeye gidiyoruz.
E hal böyle olunca bizim denemeler birdi iki oldu, ikiydi üç oldu, üçtü dört oldu derken...

Aile katılımı etkinliğimizde Fatma Hanımla silindir böreği sarıyoruz.
Tatlı tatlı sar makarayı sar sar sar... Şunların keyfine bakın :)


Her işi de pek ciddiye alırlar...
Okulun ilk günleri "ama ben yapamam ki bunları" diye ağlarlardı. Zaman çabucak geçiyor özgüvenleri dağları deliyor!


Evde tek başına oturup sarmaya kalksan ne kadar zaman alır kim bilir? Yirmi iki çocuk işe bir girişti; beş dakika sürmedi inanın!Ayıptır söylemesi, yine çıttır çıttır silindir böreklerimizi ham hum hum diye bir güzel yedik.


Geçen haftadan beri cd kullanarak sanat çalışmaları yapıyoruz. Bugünkü cd kullanarak yaptığımız sanat çalışmamızAkıllı uslu deneyimiz; turuncu renk nasıl oluşur?
Çocuklar bir gün önceden evde aileleriyle turuncu renk deneyini yapıp, hazırlıklı geldikleri için herkes çok havalı "biliyoruz öğretmenim anlatmana gerek yok, kırmızıyla sarıyı karıştırıyorsun turuncu oluyor"

Zıplayan para deneyi, yine başarısız olduk yaa... Isınan havanın yükselip parayı zıp zıp zıplatması gerekiyor ama... Talha'nın dediği gibi "deneylerde başarısız olunca çok sinirleniyorum ben"


Canımızı sıkmaya gerek yok, bahçeye koşturuyoruz. Yağmur yağıyor ama olsun, sıkı sıkı sarıldı sarmalandı herkes. Önce özgürce koşma seansı. Düşenler, çamurlananlar olsun varsın bizi kimse durduramaz. Kola-mentos birleşiminden oluşan patlamayı deniyoruz. Rüzgar bizi biraz zorlasa da deney muhteşem! Üç kez yaptık maalesef elimizdeki tek kare bu.Gece gündüz oluşumu; daha önce el feneri bulamadığımız için yapamamıştık. El fenerini bulduk ve...(Fotoğraf çok kötü ama..)


Bizim hızımıza yetişmek zor, şimdi de küçük öğretmenimiz Kübra sihirli mürekkep deneyi yapıyor bizlerle. Bu deneyin sonuçlarını yarın öğreneceğiz; limon suyunun kuruması gerekiyormuş.


Drama, müzik, serbest zaman oyyy yorucu bir gün daha, kafamı taşıyamıyorum; koca kafalı oldum çıktım eve gidip dinleneyim...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Reyhan Cadısı derler ki;